T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi

02.07.2020

Müdürümüzün II. Dönem İhtisas Mezunlarına Tebrik Mesajı...

Çok Değerli II. Dönem Mezunları;

İslam kültür ve medeniyetimizin göz kamaştıran kurumlarından olan medrese geleneğinin devamı niteliğindeki ihtisas kursunu başarıyla tamamladınız. Haklı gurur ve heyecanla yeni görev yerlerinize gitmeyi bekliyorsunuz. Yaşadığımız çağın problemlerine karşı imkânlar nispetinde sizleri en iyi bir şekilde donattığımızı düşünüyorum.

Sizlerden temennim; beşikten mezara kadar ilim tahsil etme tavsiyesi yolunuzu aydınlatan en önemli öğretilerden olmalı ve ömrünüz hep okumak, okutmak, insanlara faydalı olmak ve irşad ile geçmelidir. İhraz ettiğiniz her makamın dinî ve ulvî bir makam olduğunu unutmayarak ihlas, samimiyet, şahsiyet ve vakardan asla ödün vermemeye gayret göstermek gerekir. İnsanlığın buhranda olduğu bir dönemde kurtuluşumuzun ancak İslam’la olacağını düşünerek sizlere büyük bir sorumluluğun yüklendiğini belirtmek isterim. Her birinizin İslam’ın neferi ve insanlığın kurtarıcısı olarak görev yapmanız ve bu vesileyle başta ülkemize, Yüce Dinimiz İslam’a ve tüm insanlığa hizmet etmeniz en büyük arzumdur.

Şimdiden yeni görevlerinizde başarılar diler, ömür boyu sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamanızı Cenab-ı Allah’tan dilerim.