26.04.2022

Misafir İhtisas Kursiyerlerinin Mezuniyet Sevinci

Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünde “Misafir İhtisas Kursiyeri Programı” kapsamında 3 yıl boyunca İslami İlimler alanında eğitim gören 15 kursiyer mezuniyet sevinci yaşadı.
Öncelikle Türki Cumhuriyetler ve Orta Asyadan olmak üzere; Kazakistan’dan 8, Kırgızistan'dan 1, Afganistan’dan 5 ve Batı Trakya’dan 1 toplamda ise 15 kursiyer, ihtisas bitirme sınavını başarı ile tamamlayıp belgelerini aldılar.

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Şenol TİRYAKİ, belge takdiminde mezun kursiyerlere yapmış olduğu  konuşmada “Diyanet İşleri Başkanlığımıza sizlere bu imkanı sunduğu için teşekkür ediyoruz. Sizleri 3 yıl boyunca ülkemizde ve kurumumuzda ağırlamaktan ve sizlerle tanışmış olmaktan dolayı mutluyuz. Burada öğrendiğiniz bilgi ve birikimler ile ülkenizdeki kardeşlerimize ümmet bilincini aşılamada, kardeşlik hukukuna sahip çıkmaya, ülkelerimiz arası birlik ve beraberliğimize katkı sunacağınıza inancımız sonsuzdur. Bu uzun soluklu ve zor eğitim sürecini başarı ile tamamladığınız için sizleri tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda sizlere başarılar diliyorum" dedi.

 

 

Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü